Tartu Maakohus mõistis naise surma põhjustanud mehele kaheksa aastat vangistust

9. aprill 2024
Tartu Maakohus

Tartu Maakohus mõistis Urmas Tilga süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises, millega põhjustati inimese surm ja mõistis talle karistuseks kaheksa aasta vangistust.

Menetluskuludena mõistis kohus Urmas Tilgalt välja kokku 7922.78 eurot.

Kaassüüdistatava Tõnu Kuudebergi mõistis kohus süüdi tegevusetusega ettevaatamatusest põhjustatud inimese surmas ja mõistis talle karistuseks poolteist aastat vangistust. Kuudebergi osas ei pöörata karistust täielikult täitmisele, kui ta ei pane kaheaastase katseaja jooksul toimu uut kuritegu ja täidab talle kriminaalhooldusega määratud nõudeid. Menetluskuludena mõistis kohus Tõnu Kuudebergilt välja kokku 2757.54 eurot.

Prokuratuur süüdistab Urmas Tilgat selles, et ta Tõrva vallas asuva elumaja õuel vihastas ühise alkoholitarbimise käigus 51-aastase naise peale ja lõi teda mitmel korral rusikaga näkku ning kui naine oli löökide tagajärjel maha kukkunud, lõi mees teda jalaga kehasse. Nii toimides, tekitas ta naisele raskeid vigastusi, mis põhjustasid tema surma.

Tõnu Kuudebergi süüdistab prokuratuur selles, et olles näinud oma 51-aastast elukaaslast Tõrva vallas asuva eramaja õuel pikali ning nähes ka seda, et naisele oli tekitatud ulatuslikud vigastused, ei kutsunud naisele arstiabi ega viinud teda ise haiglasse või perearsti juurde. Peale seda, kui mees oli näinud elukaaslase olukorda, toimetas ta naise nende ühisesse elukohta, kus naise olukord halvenes. Kiire arstiabi tagamise asemel käis ta üksinda lähedal asuvas poes ja tõi sealt kanget alkoholi, mida tarvitas paari ühises elukohas üksinda. Süüdistuse järgi jättis mees rohkem kui ööpäeva vältel arstiabi kutsumata, kuigi ta oleks saanud seda takistamatult teha. Ta helistas häirekeskusesse alles ülejärgmisel päeval, kui naine oli surnud.

Otsus ei ole jõustunud.