Episoode saab kuulata SIIT.
Esimene osa: Kes on keskmine võlgnik ja mida ta enda heaks teha saab?
Saates arutavad Harju Maakohtu kohtunikud Kai Härmand ja Anna Liiv ning võlanõustaja Evelyn Eichhorst selle üle, kes ja miks võlgu jäävad, annavad näpunäiteid, kuidas olukorrast välja tulla ning tõdevad, et vahel võib saamata laen olla parim lahendus.
Teine osa: Kas ja kuidas saab aidata seadusega pahuksisse sattunud noori?
Saates arutavad Tartu Maakohtu kohtunikud Marek Vahing ja Rutt Teeveer ning prokurör Raul Heido selle üle, missugust kurja noored teevad, miks nad oma eluga puntrasse satuvad, kuidas nad vastutavad ning kuidas riik ja kohus aidata saavad?
Kolmas osa: Millest lähtuda lapse hooldusõigust ja elatist puudutavates vaidlustes otsust tehes?
Saates arutavad kohtunikud Liina Naaber-Kivisoo ja Agle Lauren ning MTÜ Lapsed lähisuhtevägivallas juht Anne Haller selle üle, kui palju peaks vanem lapsele elatist maksma? Kas kohus laste arvamust ka küsib? Mida teha, kui vanemad on omavahel nii tülis, et laste huvid lükatakse tagaplaanile?
Neljas osa: Miks lastakse kurjategijaid ennetähtaegselt vangistusest välja?
Saates arutavad kohtunikud Merit Bobrõšev ja Erkki Hirsnik ning kliiniline psühholoog Mari-Liis Mägi teemal, miks üldse peab arutama kurjategijate ennetähtaegse vabastamise üle, mida näeb ette seadus ning kuidas kasutatakse ja saaks veel paremini kasutada taasühiskonnastamise meetmeid.
Viies osa: mida peab teadma lasteaiakoha taotlemisest või koolitranspordist?
Saates arutavad halduskohtunikud Kadri Sullin ja Tristan Ploom ning Õiguskantsleri kantselei vanemnõunik Aigi Kivioja, mida teha, kui laps ei saa lasteaiakohta, missugused küsimused jõuavad kohtusse koolidest ning kuidas saab kohus üldse aidata?
Kuues osa: Intellektuaalse omandi kaitse puudutab meist igaüht
Saates arutavad Harju Maakohtu kohtunik Kai Härmand ja Palladium Advokaadibüroo vandeadvokaat Elise Vasamäe, kuidas intellektuaalset omandit kaitsta, missuguseid juhtumeid tuleb ette koolielus ja kas tehisaru muudab olukorda?
Seitsmes osa: tööalaseid konflikte on võimalik mitmete sammudega ennetada
Saates arutavad Viru Maakohtu kohtunik Liina Naaber-Kivisoo, Prisma Peremarketi personalijuht Maren Penu ja Soraineni advokaadibüroo vandeadvokaat Pirkko-Liis Harkmaa selle üle, miks suhted tööl sassi lähevad, missugustel juhtudel pöördutakse advokaadi poole, millal jõutakse kohtusse ning kust jookseb piir asjakohase kriitika ja töökiusu vahel?
Kaheksas osa: Jälitustegevused on uurimise viimane samm, kuid tihtipeale ainuke valik
Saates arutavad kohtunikud Mairi Heinsalu ja Marek Vahing ning keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Leho Laur selle üle, mida kujutab endast kohtueelne menetlus, kuidas politsei kuritegusid uurib ja kas hirmul, et kõiki kuulatakse pealt, on tõepõhi all?
Üheksas osa: Mida teha, kui avastad ostetud kinnisvaralt varjatud puuduse?
Saates arutavad kohtunikud Kai Härmand ja Kadri Mälberg ning Uus Maa kinnisvarabüroo jurist Karlis Kolk selle üle, kuidas nii kinnisvara ostja kui ka müüja ennast kaitsta saavad ning mida tähendavab maja või korteri soetamisel mõisted „puudus“, „varjatud puudus“ ja „keskmine kvaliteet.
Kümnes osa: Vahel on vajalik loodust kaitsta kohtu kaudu
Saates arutavad kohtunik Pihel Sarv, Riigikohtu nõunik ja TÜ õigusteaduskonna teadur Kaarel Relve ning TÜ linnuökoloogia teadur Marko Mägi, kuidas kohtus saavad kokku loodusseadused ja inimeste loodud seadused, miks on oluline tagada raierahu ja mida tuleb silmas pidada meretuuleparkide rajamisel.
11 osa: Mida teha, kui kodu on, aga tee sinna ei vii?
Saates arutavad kohtunik Kai Härmand, Soraineni advokaadibüroo ehitus- ja planeerimisõiguse valdkonna advokaat Sandra Mikli ning maastikuarhitekt ja Rae valla volikogu keskkonnakomisjoni liige Eneli Niinepuu, missugused on õiguslikud võimalused juhul, kui juurdepääsu tee ehitamises naabritega kokkuleppele ei jõua?
12 osa: Mida peab teadma teadlik valija?
Saates arutavad kohtunik Kadri Sullin, riigikohtunik Nele Siitam, ning kohtunikud ja Vabariigi Valimiskomisjoni liikmed Oliver Kask ja Janek Laidvee teemal, mis roll on valimiste korraldamisel kohtunikel, mis on kõige olulisem, mida valija peaks meeles pidama ja mis eripärad on valimiskaebusel.
13 osa: räägime lähisuhtevägivallast Kersti Kaljulaidiga
Saates arutavad kohtunikud Mairi Heinsalu ja Liina Naaber-Kivisoo ning president Kersti Kaljulaid lähisuhte vägivalla teemadel: miks on politseisse pöördumiste arv kahanenud? Kuidas peaks tõendeid koguma, miks tunnevad ohvrid sageli häbi- ja süütunnet ning mida arvestada kohtusse tulles?
14 osa: kes on kohtunik inimesena?
Saate arutavad kohtunikud Margit Jõgeva, Hele Kaldma, Gerty Pau ja Marek Vahing, kas ja kui palju tekib kohtunikel eelarvamusi ning kuidas neist üle saada? Samuti tuleb jutuks, mis on need lood, mis hinge lähevad, ja kas kohtunikul on kohane rock-kontserdil käia?