President Kersti Kaljulaid nimetas ametisse üheksa uut esimese astme kohtunikku

17. juuni 2020
Kristi Kirsberg

Harju Maakohtus alustab tööd neli uut kohtunikku. Anu Vismann alustab Harju maakohtunikuna tööd 10. augustil. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis, kus 2011. aastal omandas õigusteaduse magistrikraadi. Anu Vismann töötab praegu Harju Maakohtus kohtujuristina.

Kairi Piirisild asub Harju maakohtunikuna tööle 17. augustil. Ta omandas 2009. aastal Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi. Praegu töötab ta Tallinna Ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumi kohtujuristina.

Janek Väli asub Harju Maakohtusse kohtunikuna tööle 15. septembril. Ta omandas 2000. aastal Tartu Ülikoolis baccalaureus artiumi kraadi õigusteaduse erialal ning töötab praegu vandeadvokaadina Advokaadibüroo Laus & Partnerid.

Kersti Heide alustab kohtunikutööd Harju Maakohtus järgmise aasta 7. veebruaril. Ta omandas 2013. aastal Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi ning töötab praegu Riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunikuna.

Tartu Maakohtus alustab tööd kolm uut kohtunikku. 29. juunist töötab Tartu maakohtunikuna Marek Vahing. Ta omandas 2009. aastal Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi ning töötab praegu riigiprokurörina Riigiprokuratuuris.

Karina Kukkes alustab kohtunikutööd Tartu Maakohtus 27. juulil. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis, kus 2011. aastal omandas õigusteaduse magistrikraadi. Praegu töötab ta Tartu Ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumi kohtujuristina.

Maili Riisenberg asub Tartu Maakohtus kohtunikuametisse 3. augustil. Ta omandas 2004. aastal Tartu Ülikoolis baccalaureus artiumi kraadi õigusteaduse erialal ning töötab praegu vandeadvokaadina Advokaadibüroos Riisenberg.

Viru Maakohtus asub 1. septembril kohtunikuna teenistusse Jaanika Kõrgmaa. Ta omandas 2006. aastal Akadeemias Nord õigusteaduse magistrikraadi ning töötab praegu ringkonnaprokurörina Viru Ringkonnaprokuratuuris.

Pärnu Maakohtus alustab 3. augustil kohtunikuna tööd Eve Grass. Ta omandas 2009. aastal Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi ning töötab praegu vandeadvokaadina Advokaadibüroos Eve Grass.