Pärnu Maakohus tunnistas kokkuleppemenetluse korras süüdi paate varastanud Tanel Mölleri

29. november 2018
Kristi Kirsberg

Süüdistuse järgi varastasid Tanel Möller ja Jaan Hallikas kaks mootorpaati ning paaditarvikud möödunud aasta suvel Heltermaalt ja sõudepaadi ning selle juurde kuulunud asjad Noarootsist. Lisaks süüdistas prokuratuur Möllerit ebaseadusliku tulirelva ja laskemoona omamises.

Eilsel kohtuistungil Hallikat aga polnud. "Politsei andis kohtule teada, et sundtoomise määrust nad täita ei suutnud ja meest tabada ei õnnestunud, mispeale taotles prokurör kohtuistungil Hallikase eraldamist eraldi menetlusse, " ütles kohtunik Piia Jaaksoo.

Kohus eraldaski Hallikase eraldi menetlusse.

Kohus mõistis Möllerile süstemaatilise varguse toimepanemise eest grupis karistuseks 10 kuud vangistust ja teist korda tulirelva ja laskemoona ebaseadusliku käitlemise eest 8 kuud vangistust. Liitkaristuseks mõistis kohus 11 kuud vangistust. Mölleri karistusele liideti varasem Harju maakohtu poolt mõistetud kandmata karistus 1 aasta ja 28 päeva vangistust, liitkaristuseks määras kohus 1 aasta 11 kuud ja 26 päeva vangistust. Karistuse kandmist hakkas kohus lugema 1. juuli 2018.a ehk isiku Tallinna vanglasse ilmumise päevast.

"Mehed tulidki Tallinnast siia plaaniga hakata Läänemaal vargile," ütles prokurör Indrek Kalda. "Nüüdseks on osa varastatud asjadest omanikele tagastatud ning ülejäänu nende kasuks rahalise hüvitisena välja mõistetud."

Kohus konfiskeeriti Möllerilt ümberehitatud signaalraketi püstol Zoraki 917-S ning sileraudne jahipüss IžB-47.

Möller peab hüvitama kannatanutele tsiviilhagid kogusummas 2403,5 eurot. Tsiviilhagide tagamiseks on arestitud Mölleri sularaha 737,05 eurot. Mees võttis kannatanute tsiviilhagid omaks ja on nõus need hüvitama.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.