Lille Kodu endised töötajad mõisteti süüdi laste kehalises väärkohtlemises

1. veebruar 2023
Kristi Ehrlich
Viru Maakohus

Viru Maakohus tunnistas 1. veebruaril Rakvere kohtumajas peetud istungil süüdi kolm AS-i Hoolekandeteenused Lille Kodu endist tegevusjuhendajat. Anu Aleksejev (36a), Liina Ots-Lass (27a) ja Kätlin Männik (29a) tunnistati süüdi kehalises väärkohtlemises.

Anu Aleksejevile mõistis kohus ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, mis jääb tingimisi täitmisele pööramata, kui Anu Aleksejev ei pane kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Liina Ots-Lassile mõistis kohus karistuseks kuus kuud vangistust, mis jääb tingimisi täitmisele pööramata, kui Liina Ots-Lass ei pane ühe aasta kuue kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Kätlin Männikule mõistis kohus karistuseks üks aasta ja kolm kuud vangistust, mis jääb tingimisi täitmisele pööramata, kui Kätlin Männik ei pane kahe aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Süüdistuse kohaselt väärkohtlesid Rakvere linnas AS-is Hoolekandeteenused Lille Kodus tegevusjuhendajatena töötanud Anu Aleksejev, Liina Ots-Lass ja Kätlin Männik süstemaatiliselt nii üksi kui ka koos teiste tegevusjuhendajatega Lille Kodus kinnises lasteasutuses teenusel viibivaid nende järelevalve all olevaid lapsi, põhjustades neile tervisekahjustusi, füüsilist valu ja hirmu. Kõik alaealised olid erivajadusega ning nende põhivajaduste rahuldamine, toimetulek ja heaolu sõltusid Anu Aleksejevist, Liina Ots-Lassist ja Kätlin Männikust iga päev.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.