Kohus tunnistas Laagna teel liiklusõnnetuse põhjustanud mehed süüdi

24. Mai 2021
Kristi Kirsberg
Harju Maakohus

Harju Maakohus tunnistas täna 21-aastase Isa ja 30-aastase Vjatšeslavi süüdi ning mõistis neile karistuseks vastavalt 10 aastat ja 3 aastat reaalset vangistust.

Meestele esitatud süüdistus käsitleb sõidukijuhi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Süüdistuse järgi alustasid süüdistatavad ühiselt ja kooskõlastatult 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli 30-aastane Vjatšeslav ja BMW X5 roolis 21-aastane Isa, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Laagna teel hakkasid Vjatšeslav ja Isa järjepidevalt suurendama kiiruseid, mis ulatusid 200 kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 juures sõitis Vjatšeslavi juhitud Chevrolet mööda sõiduautost Volvo, mida juhtis 55-aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa. Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud sõidukile Ford, mida juhtis 40-aastane mees. Ford omakorda paiskus otsa enda ees sõitnud sõidukile Toyota, mida juhtis 29-aastane mees. Sõidukid BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61-aastane naine ja 32-aastane naine. Õnnetuses hukkusid 61-aastane naine ja 39-aastane mees ning viga said neli inimest, kes viidi sündmuskohalt haiglasse. Veel praegu viibib haiglas üliraskes seisus Volvos sõitnud kaasreisija, 58-aastane naine.

Kohus leidis, et 21-aastase Isa süü sõidukijuhina liiklusnõuete rikkumises ja sellega kahe inimese surma põhjustamises ning mitme inimese vigastamises leidis tõenditega kinnitamist, aga kuna temaga koos sõitnud 30-aastane Vjatšeslav ise reaalselt liiklusõnnetust ei põhjustanud, siis teda selles süüdi mõista ei saa. Vjatšeslav tunnistati süüdi kahe inimese surma põhjustamises ja mitmele inimesele raske tervisekahjustuse tekitamises ettevaatamatusest.

Isalt mõistis kohus menetluskuludena välja 2540 eurot ja Vjatšeslavilt 1956 eurot.

Tsiviilhagi jättis kohus rahuldamata, kuna leidis, et ei esine selliseid erandlikke asjaolusid, mis võimaldaks hukkunu lähedasel mittevaralist kahju nõuda.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.