Kohus mõistis mehed politseiniku tapmiskatses süüdi

3. märts 2020
Kristi Kirsberg

Viru Maakohtu Narva kohtumajas tunnistati süüdi Dmitri Dodonov (34), kes sai liitkaristuseks 14 aastat vangistust ja Grigori Kašintsev (24), kes sai liitkaristuseks 9 aastat vangistust.

Mehi süüdistati selles, et eelmise aasta kevadel üritasid nad põgeneda Narva arestimajast ja selle käigus politseiniku tapmiskatses. D.Dodonov pritsis jalutuskambrist arestimaja koridori konvoeerimisel politseinikule silma seebilahust, millega tekitas talle tugeva põletustunde silmades ning kasutades ära hetke, hakkas teda kägistama. Samal ajal tungis G.Kašintsev kallale teenistuskohustusi täitvale arestimaja spetsialistile, et see ei saaks oma kolleegile appi minna. Politseinikul õnnestus ründele vaatamata vajutada häirenuppu ning sündmuskohale tormanud politseinikud pidasid ründajad kinni.

Nimetatud meesterahvastega koos oli kohtu all kehalise väärkohtlemise eest süüdistatav Maksim Alak (35), kes sai tingimisi karistuseks katseajaga 4 aastat ja 2 kuud selle eest, et ta koos G.Kašintseviga peksis mullu kevadel Narva linnas 47-aastast meesterahvast, kes sai raskelt vigastada.

Meestelt mõisteti välja menetluskulud, D.Dodonovilt 8453,34 eurot, G.Kašintsevilt 7451,36 eurot ning M.Alakilt 4876,30 eurot.

Kohtuotsus ei ole jõustunud, apellatsiooni Tartu Ringkonnakohtule saab esitada 15 päeva jooksul.