Kohtutöötajate annetustest ehitatud väikebuss saadeti Ukrainasse teele

24. aprill 2024
Kristi Kirsberg

Aasta alguses kogusid Eesti kohtute töötajad annetusi, et saata Ukrainasse kaks väikebussi. Esimene soomustatud ja maskeeritud sõiduk asus eile Ukraina poole teele.

Jaanuari alguses toimunud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi visiit oli emotsionaalne meeldetuletus Ukraina kangelaslikkusest. Samal päeval algatasid Riigikohtu töötajad Eesti kohtute ülese annetuskampaania, et ehitada ja sisustada Ukraina jaoks soomustatud väikebuss.

Eesmärk oli raha kokku koguda 24. veebruariks, kui sõja algusest möödus kaks aastat. „Juba varakult oli selge, et ühe bussi raha on koos, aga kuna annetusi tuli palju, pikendasime annetuste kogumise aega, et saaksime Ukrainasse saata kaks väikebussi,“ rääkis Riigikohtu direktor Üllar Kaljumäe. „Ukraina on üle kahe aasta agressioonile vastu pannud – ka meie ei väsi ja toetame,“ sõnas Kaljumäe.

Eile saatsime bussiga teele ka muud vajalikku (töökindad, kaitseprillid, universaalõlid jne), mida kohtu töötajad olid kogunud. Buss läheb Ukrainas meditsiinipersonali käsutusse, et sellega lahinguväljalt haavatuid evakueerida.

Muusikalise vahepalaga astus üles Svjata Vatra solist Ruslan Trochynskyi, kes tegi oma Instagrami kontole bussi saatmisest ka emotsionaalse postituse.

Sõiduki ehitas ümber ja soomustas Respo Haagised AS ning värvimaskeeringu tegid noored Tartu kunstnikud.

Vaata ka sündmuse VIDEOT.