Homsest käivitub tasuta riiklik perelepitusteenus

31. august 2022
Kristi Kirsberg

Alates homsest, 1. septembrist on Eestis esimest korda perelepitusteenus kättesaadav riiklikult juhitud tasuta teenusena.

„Eestis purunevad pooled kooselud, kus kasvavad lapsed, kuid ei koolis ega kõrgkoolis räägita tulevastele lapsevanematele sellest, kuidas on õige lahku minna ja kust saada lahkumineku protsessis abi. Seetõttu on väga suur ka iga-aastane kohtusse pöörduvate lahkuläinud lapsevanemate arv, kes vajavad abi lapse heaolust lähtuvate kokkulepete sõlmimisel,“ sõnas Sotsiaalkindlustusameti teenusejuht Ann Lind-Liiberg.

Perelepitus pakub võimalust leida erapooletu vahendaja abil vanemlikud kokkulepped, kuidas oma laste elu pärast lahkuminekut laste jaoks võimalikult valutult korraldada.

Perelepitusteenust hakkab 2022. aastal üle Eesti pakkuma 21 perelepitajat. Perelepitajate tööpiirkonnad on üle Eesti - Tallinnas, Haapsalus, Kärdlas, Kuressaares, Raplas, Jõgeval, Paides, Pärnus, Tartus, Valgas, Viljandis, Võrus, Põlvas, Narvas, Jõhvis ja Rakveres.

Perelepitusse suunamiseks kirjuta @email, kasuta Sotsiaalkindlustusameti iseteenindust iseteenindus.sotsiaalkindlustusamet.ee või kirjuta perelepituse koordinaatoritele https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/riiklik-perelepitusteenus#kuhu.

Rohkem infot leiab https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/riiklik-perelepitusteenus