Aasta Selgesõnaline kohtunik on Liina Naaber-Kivisoo

3. juuni 2024
Kristi Kirsberg
Viru Maakohus

Neljandat korda kohtunike täiskogu raames välja antud kohtute kommunikatsiooniauhinna Aasta Selgesõnaline võitis laste hooldusõiguse ja ka laiemalt perekonnaõiguse teemadel rohkesti selgitustööd teinud Viru Maakohtu esimees Liina Naaber-Kivisoo.

Žürii liige, Tartu ülikooli kommunikatsiooni õppejõud Brit Laak ütles: „Liinal on sihitud sõnum. Tema meedias esinemine pole ainult “ekspert annab kommentaari, sest ajakirjanik küsib”, vaid tema sõnavõttudes on tunda siirast soovi tuua oma valdkonna probleemid ja kaalutuskohad auditooriumini. Et inimesed mitte ainult ei mõistaks konkreetseid lahendeid, vaid et südameteemal tekiks laiem diskussioon kogu ühiskonnas.“ Teine žürii liige, Cobalti vandeadvokaat Kadri Michelson lisas: „Nendel teemadel sõnavõtmine nõuab samaaegselt empaatilisust ja konkreetsust ning Liina Naaber- Kivisoo on suutnud just sellise kuvandi endast luua. Mis on suurepärane!“

Konkurents oli väga tihe ja siinkohal tahame tänada kõiki kohtunikke Liina kõrval, kes esikoha konkurentsis püsisid: Agle Lauren, Astrid Asi, Janek Laidvee, Kai Härmand, Maris Juha ja Villu Kõve.

Arvestusse läksid lood ja kirjutised vahemikus 1. aprill 2023 kuni 31. märts 2024.

Kolmel varasemal aastal kuulus auhind riigikohtunik Ivo Pilvingule, Tallinna Ringkonnakohtu kohtunik Sten Linnule ja Tallinna Halduskohtu kohtunikule Kadri Sullinile.