Kohus mõistis mehe mõrva eest kahekümneks aastaks vangi

19. märts 2012
Kristi Kirsberg

Harju Maakohus tunnistas täna Sergei Železnõi (29) süüdi piinaval viisil ja omakasu motiivil toime pandud kahe inimese mõrvas, mõistes talle karistuseks 20 aasta pikkuse vangistuse.

Süüdimõistetu karistusaja algus on tema kinnipidamise päev s.o 19. juuli 2011.

Železnõilt mõisteti välja 31,30 eurot kannatanu kasuks.

Süüdimõistetult mõisteti riigi tuludesse sundraha, ekspertiiside tasud ja menetluskulud.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt tutvus Železnõi 17. juulil 2011 õhtul Tallinnas Koplis Nataljaga. Koos tarvitati alkoholi ja Natalja lubas näidata Koplis narkootiliste ainete müüjat. Železnõi väitis Nataljale, et võtab kodust sularaha narkootilise aine ostmiseks, aga võttis kaasa noa ja läks koos Nataljaga Koplisse, kus öösel vastu 18.juulit kella 05:20 ja 06:45 vahel 5.Liin tänaval asuva maja merepoolsel küljel ründas seal narkootikume müünud Andreid, lüües teda rusika või jalaga pähe ja 7 korda noaga kaela. Andrei suri kohapeal.

Kuna tapmist pealt näinud Natalja hakkas appi karjuma, peksis Železnõi teda rusika või jalaga ja lõi vähemalt 15 korda noaga pähe, kaela, rinda ja kõhtu. Ka Natalja suri kohapeal.

Seejärel lahkus Železnõi sündmuskohalt, võttes kaasa tapetud Andrei mobiiltelefoni.

Seda, kas ta sai kuriteo läbi muud varalist kasu, või narkootilist ainet, ei ole tuvastatud.

Tapetute surnukehad leidis 18. juuli hommikul koeraga jalutanud juhuslik mööduja, kes teatas leitust politseisse.

Kohtuasi lahendati üldmenetluses.

Kohtuotsuse peale on õigus esitada apellatsioon Tallinna Ringkonnakohtule, teatades kirjalikult apellatsiooniõiguse kasutamise soovist Harju Maakohtu Liivalaia kohtumajale 7 päeva jooksul alates tänasest ning esitades apellatsiooni 15 päeva jooksul, alates päevast, mil kohtumenetluse poolel on võimalus tutvuda kohtuotsusega.