Õigusemõistmise nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus vestlusringidega õigusteemalised filmiõhtud

30. сентября 2019
Anneli Vilu

Õigusemõistmise nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus vestlusringidega õigusteemalised filmiõhtud

Järgmisel nädalal, 30. septembril – 4. oktoobril tähistatakse õigusemõistmise nädalat, mille jooksul saab Tallinnas kinos Sõprus ja Tartu Elektriteatris vaadata õigusteemalisi filme. Filmidele järgnevad vestlusringid õigusekspertide ja ajakirjanikega.

Esmaspäeval, 30. septembril kell 17.30 linastub Tallinnas kinos Sõprus arvukalt auhindu, sealhulgas Oscari, Berliini Kuldkaru ja Kuldgloobuse võitnud Iraani kultusrežissööri Asghar Farhadi draama "Lahkuminek" (2011). Kohtumajast alguse saav argine lugu on mõtlemapanev pilguheit perekonna lagunemisesse – teemasse, mis võib olla ühtmoodi tuttav nii Iraani kui ka Eesti kohtunikule. Filmile järgnevas vestlusringis osalevad kohtunik Agle Elmik, emeriitkohtunik Sirje Õunpuu ja vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets. Vestlust modereerib Eesti Ekspressi ajakirjanik ja psühholoog Tiina Jõgeda. Film linastub eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Sissepäas on tasuta. Täpsem info kino koduleheküljel.

Kolmapäeval, 2. oktoobril saab nii Tartu Elektriteatris kui ka Tallinnas kinos Sõprus vaadata Julie Coheni ja Betsy Westi 2019. aastal Oscarile kandideerinud dokumentaali "RBG" (2018), mis portreteerib kurikuulsat USA ülemkohtu kohtunikku ja popkultuuri ikooni Ruth Bader Ginsburgi. Tartu Elektriteatris kell 19 linastuva filmi vestlusringis osalevad kohtunikud Tiina Pappel ja Indrek Parrest. Vestlust modereerib filmiajakirjanik Andrei Liimets. Tallinnas kinos Sõprus linastub film kell 21. Filmile järgnevas vestlusringis osalevad kohtunik Andres Parmas ja Anu Uritam. Vestlust modereerib kirjastaja Hans H. Luik. Film linastub inglise keeles ja ingliskeelsete subtriitritega. Sissepääas on tasuta. Täpsem info Tartu Elektriteatri ja Kino Sõprus koduleheküljel.

Reedel, 4. oktoobril kell 19 toob õigusemõistmise nädal Tartu Elektriteatrisse Andres Puustusmaa uue kodumaise filmi "Kohtunik" (2019). Filmile järgnevas vestlusringis arutlevad filmi-kohtuniku rolli ja päriskohtunikuks olemise üle kohtunik Andres Parmas ja Riigikohtu esimees Villu Kõve. Vestlust juhatab Elektriteatri programmijuht Elo Vilks. Pilet 5 eurot. Täpsem info kino koduleheküljel.