Pidulikul avamisel osales ka Tartu Maakohtu esimees Liivi Loide. Foto: Margus Pahv, Riigi Kinnisvara AS.

Valgas avati pidulikult Valga kohtu- ja riigimaja

15. November 2023
Tartu Maakohus

Eile avati Valgas pidulikult Valga kohtu- ja riigimaja, kus lisaks Tartu Maakohtule pakuvad avalikke teenuseid 17 asutust.

Kohtu uued ruumid asuvad riigimaja teisel korrusel ning seal on kaks kohtusaali, videovõimekusega koosoleku ruum, arestikamber, kohtunike ja teiste töötajate tööruumid ning puhkeruum.

Tartu Maakohtu esimees Liivi Loide ütles, et Tartu Maakohtu Valga kohtumaja kohtunikel ja teistel töötajatel on võimalus ja rõõm töötada renoveeritud riigimaja ruumides. „Tänan Tartu Maakohtu nimel kõiki, kelle ühistöös sündis uuele elule väärikas kohtu- ja riigimaja.“

Pidulikult avatud ajalooline hoone Valgas on 111-aastane endine pangahoone, mis on saanud tänu rekonstrueerimisele uue elu riigimajana. Riigimajas pakuvad avalikke teenuseid lisaks Tartu Maakohtule veel Maa-amet, Transpordiamet, Terviseamet, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Tööinspektsioon, Keskkonnaamet, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Prokuratuur, Põllumajandus- ja Toiduamet, Muinsuskaitseamet, Haridus- ja Noorteamet, Maksu- ja Tolliamet, Sotsiaalkindlustusamet, Rahandusministeerium, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Riigi Tugiteenuste Keskus, Riigi IT Keskus.

Valga riigimaja projekteeris Projekt O2 OÜ. Ehitasid Tartu Ehitus AS ja Tera Ehitus OÜ, omanikujärelevalvet teostas Keskkonnaprojekt OÜ ning hoone tellis Rahandusministeerium. Hoone maksumus on 7,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Tartu Maakohtu Valga kohtumaja asub uues asukohas alates augusti lõpust. Esimene kohtuistung peeti uues hoones juba 29. augustil kohtunik Annemarie Gerassimovi juhatusel. „Väga suur vahe eelmise kohtumajaga. Õhku ja valgust on palju ning interjöör soliidne, nii nagu üks kohtumaja välja peab nägema,“ kirjeldas ta siis esimest kohtuistungit.

Riigimaja asub Valga kesklinnas aadressil Kesk 12.