Harju Maakohtu uues kohtumajas avatakse advokaatide puhke- ja tööruum

30. November 2018
Kristi Kirsberg

Reedel, 30. novembril 2018 avavad Harju Maakohtu esimees Meelis Eerik ja Eesti Advokatuuri esimees Hannes Vallikivi maakohtu vastses kohtumajas ruumi advokaatide jaoks.

Uus Harju Maakohtu Tallinna kohtumaja hakkab valmis saama ja selles on ette nähtud avar puhke- ja tööruum kohtumaja külastavatele advokaatidele.

Meelis Eerik: "Avalikkuses on suurt tähelepanu saanud kohtumenetluse osaliste võrdne kohtlemine. Võin kinnitada, et kohtu jaoks ei ole vahet, kui kaugelt või lähedalt saabub kohtumajja üks või teine protsessiosaline. Kohtulaua ees on nad võrdsed. Sellegi poolest on mul väga hea meel, et oleme leidnud veel ühe võimaluse uut kohtumaja maksimaalset ära kasutada ja arvestada ka advokaatide mugavusega.”

Hannes Vallikivi sõnul on advokaatide puhkeruumi avamine Tallinna kohtumajas väga tervitatav. "Kaitsjate tööpäevad kohtus võivad mõnel juhul kujuneda väga pikkadeks ja meil on hea meel, kui saame need pisutki mugavamaks muuta. Varem oli advokaatide käsutuses väike tuba Liivalaia kohtumajas, aga nüüd on meie kolleegidel Eesti suurimas kohtumajas senisest oluliselt paremad võimalused istungite vaheajal puhata või natuke tööd teha,” kommenteeris Hannes Vallikivi.

Tänavu suvel avati Tallinnas aadressil Lubja tänav 4 uus kaasaegne kohtumaja, kus asusid tööle seni kolmes hoones tegutsenud Harju Maakohus, Põhja Ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK).