Kontod ja viitenumbrid

Jaga
PrintPDF Jaga

Kohtuasjade toimingute riigilõivud, osakapitali deposiidid, tagatised ja kautsjonid tasutakse Rahandusministeeriumi kontodele:

  • SEB Pank - a/a EE571010220229377229 (SWIFT: EEUHEE2X)
  • Swedbank - a/a EE062200221059223099 (SWIFT: HABAEE2X)
  • Luminor Bank - a/a EE221700017003510302 (SWIFT: NDEAEE2X)
  • LHV Pank - a/a EE567700771003819792 (BIC/SWIFT: LHVBEE22)

Nendele kontodele tasutud summad kajastuvad e-maksuametis/e-tollis isiku riigilõivu ja tagatiste kontol. Riigilõivude tasumisel tuleb kasutada kohtust saadud unikaalset viitenumbrit. Dokumendi esitamisel avaliku e-toimiku vahendusel on võimalik ka seonduvad kohtukulud kohe pangalingi tasuda, lisada maksekorraldus juba tasutud kohtukulude osas või saada makse tegemiseks vajalik unikaalne viitenumber ja teha makse väljaspool e-toimikut.  Avalikus e-toimikus läbi pangalingi tehtud maksed on kohe seotud unikaalse viitenumbriga. Kõik avalikus e-toimikus märgitud kohtukulu nõuded kajastuvad ka e-maksuametis/e-tollis isiku riigilõivu ja tagatiste kontol.  Enne toimingu tegemise taotlemist riigilõivu tasumisel ei pea viitenumbrit kasutama. Palume maksete tegemisel märkida selgituse lahtrisse täpne toimingu nimetus, mille eest riigilõiv tasutakse.

Kohtute lahenditega välja mõistetud avalik õiguslike rahaliste nõuete tasumiseks tuleb kasutada lahendis toodud pangakonto numbrit ning konkreetsele nõudele antud unikaalset viitenumbrit. Tasutud summad kajastuvad maksukohustuslaste registris oleval maksja ettemaksukontol või riigilõivu ja tagatiste ettemaksukontol. Nõuet on võimalik tasuda Maksu- ja Tolliameti pangakontodele läbi e-maksuameti/e-tolli ja internetipanga kaudu ning pangakontorist.

Soovitame riigilõivude tasumisel olla tähelepanelik, kuna kontonumbrid on erinevad kohtutega seotud lõivude, muude lõivude ja muude riigiasutustele makstavate summade ning kohtu poolt sundtäidetavate nõuete puhul.