Üle kahe aasta tagaotsitav olnud mees jõudis kohtu ette

Jaga
PrintPDF Jaga

13. oktoober 2017
                                                                                                                                                 
Pärnu Maakohus mõistis täna 37- aastase Vladimiri süüdi kehalises väärkohtlemises ja vägivalla kasutamises võimuesindaja vastu ning määras karistuseks kolm aastat vangistust.

Kohus määras, et kohesele kandmisele kuulub kuus kuud vangistust ning ülejäänud vangistus, s.o 2 aastat ja 6 kuud jäetakse tingimisi täitmisele pööramata, kui süüdimõistetu ei pane kolme aastase katseaja jooksul toime uut kuritegu. Katseajal on süüdimõistetu kriminaalhoolduse järelevalve all ning peab täitma talle määratud kontrollnõudeid.

Vladimirit süüdistati selles, et tema 04.06.2015.a kella 23.30 paiku Rapla maakonnas Vilivere külas tungis II korruse magamistoas isiklikul pinnal tekkinud tüli käigus kallal meesterahvale. Vladimir lõi korduvalt rusikatega kannatanule näkku põhjustades meesterahvale füüsilist valu ja tervisekahjustusi.

Peale meesterahva kehalist väärkohtlemist kella 00.30 pakku tungis Vladimir ristmikul kallale ametiülesandeid täitvatele politseiametnikele, kes täitsid võimuesindajatena ametikohustusi seoses eelneva väljakutsega. Patrullpolitseiametnikud kontrollisid ametikohustustest lähtuvalt sõiduauto Toyota Land Cruiser juhti Vladimirit, kes väljus omal tahtel sõidukist. Naissoost patrullpolitseinikest tegi ettepaneku kontrollida Vladimiri alkoholijoovet, mille peale viskas Vladimir ootamatult oma käes olnud tuulepluusi meessoost patrullpolitseiniku poole. Politseiametniku korduvate korralduste peale seisma jääda liikus süüdimõistetu naispolitseiniku poole ja lõi rusikaga politseiametnikule näkku, mille tagajärjel viimane kaotas tasakaalu ja kukkus. Seejärel jätkas süüdimõistetu maas lamava naispolitseiniku löömist jalaga. Oma paarilise ründamise tõkestamiseks andis patrullpolitseinik süüdimõistetule hoiatuse, et kasutab teleskoopnuia, millele Vladimir ei allunud. Uue ründe takistamiseks lõi patrullpolitseinik Vladimirit teleskoopnuiaga vastu turja, mille peale lõpetas Vladimir maas pikali oleva naispolitseiniku ründamise ja keeras end ringi sundides politseiametnikku taganema. Pärast seda lõi Vladimir korduvalt ka meessoost politseiametnikku. Peale rünnet politseiametnikele põgenes Vladimir sündmuskohalt.

10.06.2015 kuulutas Pärnu Maakohus Vladimiri tagaotsitavaks ning esitas Norra Kuningriigile tema väljaandmistaotluse. 14.07.2017.a peeti Vladimir kinni Tallinna Lennujaamas ning on sellest päevast alates Eestis vahi all.

Süüdimõistetult mõisteti välja sundraha ja ekspertiisi tasu summas 861 eurot.
Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Pärnu Maakohus
53488890