Üht kannatanut peksnud ja teiselt vabaduse võtnud mees läheb vangi

Jaga
PrintPDF Jaga

9. aprill 2018
                                                                                                                                                 
Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas 35-aastast Laurit avaliku korra raskes rikkumises vägivallaga, asja omavolilises kasutamises grupiviisiliselt, ebaseaduslikus vabaduse võtmises ning varguses sissetungimisega. Pärnu Maakohus mõistis täna mehe kõigis episoodides süüdi ning määras liitkaristuseks 2 aastat vangistust.

Kohus suurendas Laurile varem Pärnu Maakohtu poolt mõistetud ärakandmata karistust ja määras mehele liitkaristuseks 2 aastat 6 kuud ja 3 päeva vangistust.

Süüdistuse järgi tungis Lauri koos kaaslasega 2017. aasta märtsis Pärnumaal Vändras tänaval kallale meesterahvale, kellele tekitati lisaks valule ka tervisekahjustusi. Vahetult pärast seda võtsid vägivallatsejad omavoliliselt enda kasutusse kannatanu sõiduauto, mille süütevõti oli autos.
„Eriti jõhker vägivallategu võeti ette sama päeva õhtul, kui mehed viisid teise kannatanu auto pagasiruumis asulast välja, kus teda peksti nii rusikate kui jalgadega, põhjustades talle tervisekahjustusi, sealhulgas luumurde,“ ütles prokurör Merike Lugna.
Lisaks sellele on Laurile esitatud süüdistus selles, et ta 2017. aasta 25. juunil varastas Vändra alevis lukustatud kõrvalhoonest muruniiduki, trimmeri ja bensiini ning viis asjad oma aiamaale.

Kohtus viimast sõna saanud Lauri avaldas kahetsust ja palus kohtult kergemat karistust. Mees tunnistas end süüdi ainult varguse episoodis. Mehe kuriteokaaslane Ragnar oli kohtu ees juba eelmise aasta lõpus. Kohus mõistis Ragnari süüdi kokkuleppemenetluse korras.

Kohus mõistis Laurilt välja menetluskulud kogusummas 1302 eurot. Kannatanud kriminaalasjas tsiviilhagi ei esitanud.

Kohus lahendas asja üldmenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole. Menetlusosalistel on õigus kasutada apellatsiooniõigust, millest tuleb teatada Pärnu Maakohtule kirjalikult 7 päeva jooksul, alates kohtuotsuse resolutiivosa kuulutamisest.
 

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
53488890

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933