Tallinna ringkonnakohtu uus esimees on Villem Lapimaa

Jaga
PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetas eile Tallinna ringkonnakohtu uueks esimeheks senise halduskolleegiumi kohtuniku Villem Lapimaa, kes asub ametisse mai keskel.

„Otsustasin nimetada sellele ametikohale just Villem Lapimaal, sest tal on selge nägemus Tallinna ringkonnakohtu juhtimisest ning arendamisest. Samuti on tähtis tema soov edendada koostööd erinevate kohtute esimeeste vahel. Tallinna Halduskohtu esimehena näitas ta, et on juhina avatud suhtumisega eestvedaja ja innustaja nii kohtunikele kui ametnikele,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Villem Lapimaa asub ametisse 17. mail, kui lõppeb senise kohtu esimehe Urmas Reinola ametiaeg. Tema ametisse nimetamist toetas ühehäälselt ka Tallinna ringkonnakohtu üldkogu ja kohtute haldamise nõukoda.

Lapimaa on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna. Varem on ta töötanud Tallinna halduskohtu kohtunikuna ja aastatel 2006-2014 selle esimehena. Alates 2015. aastast on ta olnud Tallinna ringkonnakohtu halduskolleegiumi kohtunik. Ta töötab ka Tartu ülikoolis õppejõuna ning on Euroopa Inimõiguste Kohtu ad hoc kohtunik.


Maria-Elisa Tuulik
Pressiesindaja
Justiitsministeerium
Tel: 620 8114
Mob: 5855 8441