Seaduse muudatus tõi joobes juhile vanglakaristuse

Jaga
PrintPDF Jaga

22. detsember 2017
                                                                                                            
Pärnu Maakohus mõistis üleeile s.o 20.12.2017.a 45- aastase Toivo süüdi korduvas mootorsõiduki juhtimises alkoholijoobes ning määras karistuseks 1 aastat vangistust.

Kohus määras, et Toivo peab koheselt ära kandma 1 kuu vangistusest ja ülejäänud karistus jääb täitmisele pööramata, kui isik ei pane 2 aastase katseaja jooksul toime uut kuritegu. Katseajaks on Toivo määratud kriminaalhooldaja järelevalve alla, kus peab täitma talle pandud kontrollnõudeid, mis muuhulgas on kohustus osaleda sotsiaalprogrammis ja kohustus mitte tarvitada alkoholi. Samuti võttis kohus Toivolt juhtimisõiguse 6 kuuks.

„Prokuratuur püüab järjest rohkem kasutada liikluskurjategijate mõjutusvahenditena ka koolitust, sotsiaalprogramme ja ravi, et karistamise kõrval aidata lahendada ka probleemi,“ selgitas prokurör Rainer Amur. „Kuid korduvalt purjus peaga rooli istumine on sedavõrd ohtlik ja vastutustundetu tegu, et ka karistus peab olema tajutav.“ 

Toivot süüdistati selles, et tema isikuna, kes on varem toime pannud mootorsõiduki joobeseisundis juhtimise, juhtis tahtlikult uuesti 07.12.2017 kella 17.54 ajal Saare maakonnas mootorsõidukit Volvo V70. Varasemalt juhtis Toivo mootorsõidukit joobeseisundi tänavu maikuus.

Kohtu pressiesindaja Jaanika Lusti: Seaduseandja tõi võimaluse korduvalt alkoholijoobes mootorsõidukit juhtinud isiku karistamis võimaluse karistusseadustikku alles tänavu 1. novembrist, varasemalt sellist võimalust seaduseandja ette ei näinud. Seega on antud kohtuotsuse üks esimesi korduva joobes juhi karistamises. Karistusseadustik näeb ette korduvalt joobes juhtimises isiku karistamiseks kuni 4 aastase vanglakaristusega.“

Kohus mõistis mehelt välja sundraha ja kaitsetasu kogusummas 424,50 eurot.
Kriminaalasja lahendati kiirmenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole.

„Jõulud on aeg olla koos lähedaste ja perekonnaga oma kodus, laulda jõululaule ning süüa jõulupraadi. Kui korduva joobeseisundis mootorsõiduki juhtimisega kaasneb koheselt vangistuse ärakandmine, tuleb jõuluaeg veeta vanglas, väikeses ilma akendeta ruumis, eemal lähedastest ja jõulupraest. Kas alkohol on tõesti seda kõike väärt? Kindlasti mitte. Mõelge oma lähedaste ja tegude tagajärgede peale,“ ütles prokurör.

 

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
53488890


Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933