Presidendilt saavad tänavu teenetemärgi kaks kohtunikku

Jaga
PrintPDF Jaga

Vabariigi President Kersti Kaljulaid otsustas välja anda Valgetähe IV klassi teenetemärgi Tartu maakohtu kohtunik Andrus Miilastele ja Tallinna ringkonnakohtu kohtunik Iivi Keskülale. Teenetemärkidega tunnustatakse inimesi, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

„Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele,“ kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.

Andrus Miilaste on sündinud 16. mail 1966 Tartus. Ta lõpetas 1992. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja aasta hiljem nimetas president Lennart Meri ta Tartu maakohtu kohtunikuks. Kogu oma teenistuse ehk 23 aastat on ta töötanud Tartu maakohtus. Lisaks teenetemärgile on Andrus Miilaste tänavu ka Eesti kohtusüsteemi tunnustuse, Kohtute aumärgi laureaat.

Iivi Kesküla on sündinud 28. aprillil 1963 Saaremaal. Ta lõpetas 1990. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna. Ivi Kesküla on töötanud kohtunikuna alates 1991. aastast, esmalt Harju maakohtus ja alates 1998. aastast Tallinna ringkonnakohtus.  Alates 2009. aastast on Kesküla Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi esimees.

Presidendi otsus autasude väljaandmise kohta https://president.ee/et/ametitegevus/otsused/12947-58-riiklike-autasude-andmine/index.html.


Merje Talvik
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Riigikohus
Tel. 7309042; 5333 9846
www.riigikohus.ee