Õpetaja tapmise süüdistuse kohtuasja arutamine algab 18. septembril kinnisel istungil

Jaga
PrintPDF Jaga
Täna Viljandi kohtumajas toimunud kinnisel eelistungil määrati õpetaja tapmise süüdistuse kriminaalasja arutamise algus selle aasta 18. septembrile.
 
Eelistungi alguses esitas süüdistatava kaitsja, vandeadvokaadi abi Mihkel Gaver taotluse kuulutada nii eelistung kui septembris algav asja sisuline arutamine kinniseks. Süüdistatava isa tsiviilkostjana toetas kaitsja taotlust. Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kaire Hänilene leidis, et taotluse võib rahuldada osaliselt ja kohtuistung peaks olema kinnine süüdistatava terviseseisundi andmete avaldamisel. Kannatanute esindaja vandeadvokaat Margo Normann leidis, et istung peaks olema kinnine tsiviilhagi arutamise osas. 
 
Kohus rahuldas kaitsja taotluse ja kuulutas kohtuistungi täies ulatuses kinniseks alaealise süüdistatava huvides ja kannatanute eraelu kaitseks. 
 
Kriminaalasja arutamine toimub üldmenetluses. 
 
Täiendavat informatsiooni kohtuistungi edasiste aegade ja kohtuotsuse kuulutamise osas annab kohus enne kohtuistungi algust septembris.
 
15-aastast noormeest süüdistatakse Viljandi Paalalinna Kooli õpetaja tapmises ning tulirelva ja padrunite ebaseaduslikus käitlemises.
 
 
 
Krista Tamm
Tartu maa-, haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja
750 0656
5343 3341