Õigusemõistmise nädalal näidatakse Tallinnas ja Tartus erialaseid filme

Jaga
PrintPDF Jaga

28. september 2017 

Järgmisel nädalal, 2.-6. oktoobril tähistame õigusemõistmise nädalat ja sel puhul saab Tallinnas ning Tartus näha auhinnatud õigusteemalisi filme, millele järgnevad arutelud valdkonna ekspertidega.

Esmaspäeval, 2. oktoobril linastub Tallinna kinos Artis auhinnatud dokumentaalfilm „Justice for Sergei – 4 years later“ (2013), mis jutustab šokeeriva loo Vene advokaadist Sergei Magnitskyst, kellele võitlus korruptsiooni vastu maksis elu. Tema vahistamine ja hukkumine vangistuses pälvis rahvusvahelise hukkamõistu, Venemaa ametivõimud vastustust ei võtnud. Filmi lõppedes arutlevad inimõiguste ja õigusriigi olemuse üle kohtunik Andres Suik ja vandeadvokaat Jaanus Tehver, arutelu modereerib Hans H. Luik. Täpsem info Artise kodulehel.

Dokumentaal „Justice for Sergei – 4 years later“ tuleb teisipäeval, 3. oktoobril näitamisele ka Tartus, Eesti Rahva Muuseumi kinosaalis, kus vestlusringis on ringkonnakohtu kohtunik Madis Ernits ja TÜ kriminoloogia professor Jaan Ginter. Arutelu modereerib ajakirjanik Madis Hindre. Täpsem info Elektriteatri kodulehelt.

Neljapäeval, 5. oktoobril toimub Tallinna kinos Artis Prantsuse draamafilmi „Justice is Done/Justice est faite“ (1950) linastus. Veneetsia filmifestivalil Kuldlõvi ja Berliini filmifestivalil Kuldkaru võitnud mängufilm juhib vaatajad läbi halastussurma teemalise kohtuprotsessi ning näitab, kuivõrd suurel määral juhib meie hinnanguid ja otsuseid minevikus kogetu. Niisamuti on oma eelarvamuste kütkeis filmis õigust mõistev vandekohus, kellest igaüks tõlgendab haigelt abikaasalt elu võtnud naise tegu omal viisil. Filmi lõppedes on vestlusringis riigikohtunik Saale Laos, vanemprokurör Saskia Kask ja vandeadvokaat Ants Nõmper, arutelu modereerib ajakirjanik Tarmo Vahter. Täpsem info Artise kodulehel.

Filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega, vestlusringid toimuvad eesti keeles. Sissepääs kinno on tasuta.

Õigusemõistmise nädalat tähistatakse tänavu viiendat aastat ning selle eesmärgiks on rääkida Eesti kohtusüsteemi käekäigust, õigusemõistmise olemusest ja hetkeolukorrast. Lisaks filmiõhtutele toimuvad üle Eesti kohtunike ja õpilaste ning tudengite vestlustunnid, ekskursioonid kohtumajades ning kuulutatakse välja iga-aastane õpilastele suunatud kaasuskonkurss.

Ajavahemikul 20.09-6.10 saavad Eesti Õigusbüroo juristidelt tasuta (sh ilma tavapärase lepingutasuta) õigusabi kõik, kes registreeruvad nõustamisele öeldes märksõna “õigusemõistmise nädal”. Õigusnõu on võimalik saada 15 nõustamiskohas üle Eesti ja ka veebi vahendusel. Õigusnõu jagatakse nii eesti kui ka vene keeles. Õigusbüroo vastuvõtukohad leiab veebilehelt http://www.juristaitab.ee/noustamiskohad.


Lisainfo:

Merje Talvik
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Riigikohus
Tel. 7309042; 5333 9846