Neiu mõrva süüdistuse kriminaalasjas toimus täna kohtuvaidlus

Jaga
PrintPDF Jaga

19. märts 2018

Täna toimus Viljandi kohtumajas kohtuvaidlus Tairo Poopuu (22) kriminaalasjas 17-aastase neiu vägistamise ja mõrva süüdistuses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Marja-Liina Talimaa leidis, et tõendite järgi pani Poopuu süüdistuses kirjeldatud kuriteo toime tahtlikult ja tema süü on suur. Prokurör palus kohtul mõista süüdistatavale eluaegne vangistus.

Kaitsja vandeadvokaat Sirje Must leidis, et seksuaalvahekorra toimumine vägivalla abil ei ole tõendatud ja taotles kohtult Poopuu õigeksmõistmist talle esitatud vägistamissüüdistuses. Kuna vägistamist kaitsja hinnangul ei toimunud, ei nõustunud ta ka sellega, et Poopuu pani toime tapmise vägistamise hõlbustamiseks ja selle varjamiseks ehk mõrva. Kaitsja palus oma kaitsealuse süüdi tunnistada surma põhjustamises ettevaatamatusest ning juhul kui kohus sellega ei nõustu, siis tapmises.

Süüdistatav ütles viimases sõnas, et ta kahetseb juhtunut ja ei soovinud midagi halba.

Kohtuotsuse avalik kuulutamine toimub Viljandi kohtumajas 30. aprillil.

Kohtuistung oli kannatanu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks kinnine.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kutsus süüdistatav eelmise aasta 10. juuni kesköö paiku endaga kohtuma tuttava 17-aastase neiu. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja ta vägistas. Süüdistuse järgi pigistas ta vägistamise käigus kannatanut kätega kõrist, kuni viimane suri. Kägistamise eesmärk oli süüdistuse järgi vägistamise hõlbustamine ja selle hilisem varjamine.

Tairo Poopuu on varem kriminaalkorras süüdi tunnistatud kahel korral, varguse ja vägistamise eest. 


Krista Tamm
Pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
750 0656, 534 33341
krista.tamm@kohus.ee