Kohus saatis lapsi ahistanud mehe neljaks aastaks vangi

Jaga
PrintPDF Jaga

12. oktoober 2017

Harju Maakohus mõistis neljapäeval kuulutatud otsusega neljaks aastaks vangi 29-aastase Eduardi, keda süüdistati sugulise iseloomuga kuritegudes lapseealiste kallal.

Süüdistuse kohaselt tülitas Eduard mullu novembris ning tänavu kevadel kokku neljal korral liinibussides ja kinos alla 14-aastaseid tüdrukuid, istudes nende kõrvale ja hõõrudes oma jalga intensiivselt vastu kannatanuid. Ühe episoodi puhul ahistas Eduard kinos mitme minuti vältel 9-aastast kannatanut, katsudes vaatamata keelamisele korduvalt käega kannatanu põlve ja reit.

Juuni alguses peeti Eduard kahtlustatavana kinni ja vahistati. Ta kahetses oma tegu ja tunnistas, et on haige inimene, kelle huvi noorte tüdrukute vastu lööb välja pärast alkoholi tarvitamist.

Kohus lahendas kriminaalasja kannatanute säästmiseks lühimenetluses. Eduard tunnistati süüdi lapseealise (sh noorema kui 10-aastase, s.o. seksuaalse enesemääramise vastaste kuritegude mõttes arusaamisvõimetu inimese) suhtes muu sugulise iseloomuga teo toimepanemises. Menetluskuludena mõisteti temalt välja 1223 eurot.

Kohtuotsus ei ole jõustunud. Selle saab edasi kaevata, kui apellatsiooniõiguse kasutamise soovist antakse teada 7 päeva jooksul.


Janar Filippov
I ja II kohtuastme avalike suhete teenistuse juht