Kohus saatis lapsega suguühtesse astunud mehe vanglasse

Jaga
PrintPDF Jaga

31. jaanuar 2018
                                                                                                                                                 
Pärnu Maakohus mõistis täna Andrese (28) süüdi lapse seksuaalsusele ahvatlemises ja mõistis karistuseks 1 aasta vangistust. Samuti tunnistas kohus Andrese süüdi lapseealisega suguühtesse astumises ja mõistis karistuseks 2 aastat ja 6 kuud vangistust.  Ühes episoodis mõistis kohus isiku õigeks. Kohus mõistis isikule liitkaristuse ning lühimenetluse sätete järgi vähendas karistus 1/3 võrra ning määras karistuses 1 aasta ja 8 kuud vangistust. Antud karistust suurendas kohus isikule varasemalt mõistetud karistuse võrra ning liitkaristuseks mõistis 2 aastat ja 8 kuud vangistust. 

Andrest süüdistati lapseealise seksuaalse ahvatlemisega, astudes noorema kui 14- aastase isiku nähes suguühendusse ning muul viisil teadvalt tema seksuaalse ahvatlemisega, tekitades kannatanus huvi seksuaalelu vastu. 2016.a detsembrikuus õhtusel kellaajal oma elukoha saunaruumis astus Andres 13- aastase tütarlapse nähes suguühendusse 15-aastase tütarlapsega.

Samuti süüdistati Andrest täisealise isikuna suguühendusse astumisega noorema kui neljateistaastase isikuga, kes on varem nimetatud kuriteo toime pannud. Süüdistuse kohaselt samal detsembrikuu päeval astus Andres suguühtesse ka 13. aastase tütarlapsega, olles teadlik ise tüdruku vanusest. Antud tegu kordus ka järgmisel kuul.

Kohus mõistis isikult välja menetluskulud kogusummas 2261,84 eurot.
Kohus lahendas asja lühimenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole.
 

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
53488890