Kohus mõistis Valgamaal aset leidnud röövmõrva eest vangistuse

Jaga
PrintPDF Jaga

Tartu maakohus tunnistas täna Alari Raudmetsa (18) süüdi eelmise aasta novembris Valgamaal Aakre külas aset leidnud röövmõrva toimepanemises ja mõistis talle kaheksa-aastase vangistuse.

Karistuse kandmise aega arvestatakse Raudmetsa kinnipidamisest, 11. novembrist 2011.

Menetluskulude katteks tuleb Raudmetsal tasuda kokku 7553,65 eurot.

Süüdistus röövmõrva toimepanemises esitati esialgu nii Raudmetsale kui ka 26aastasele Tarmo Tammele. Viimase osas lõpetas aga kohus 29. oktoobril tema surma tõttu kriminaalmenetluse, kuna Tamme lähedased ei soovinud selle jätkamist rehabiliteerimise eesmärgil.

Süüdistuse järgi tungis Raudmets eelmise aasta 10. novembril kella 16.30 ja 20.00 vahel koos Tammega röövimise eesmärgil aknaklaasi lõhkumise teel sisse Valgamaal Puka vallas Aakre külas elava 78aastase naise majja. Kui Tamm oli naisele kallale tunginud, kaotas viimane teadvuse. Seejärel lohistasid Raudmets ja Tamm kannatanu naabertalu kaevu juurde ja viskasid ta kaevu. Naine suri uppumise tagajärjel. Pärast kannatanu kaevu viskamist sisenesid Raudmets ja Tamm süüdistuse järgi röövimise eesmärgil uuesti naise majja, kust võeti lahkudes kaasa kolm teelusikat ja 14 pudelit alkoholi. Lusikad peitis Tamm oma elukohta, alkohol peideti aga Valgamaal Puka vallas Rebaste külas asuvasse metsa.

Kohus arvestas karistuse mõistmisel sellega, et kuriteo toimepanemise ajal oli Raudmets alaealine ning ta on eelnevalt kriminaalkorras karistamata. Samuti arvestas kohus karistuse mõistmisel kergendavate asjaoludena süü ülestunnistamisele ilmumist, süüteo avastamisele aktiivset kaasaaitamist ning Raudmetsa osavõtuastet kuriteo toimepanemises.

Kriminaalasja arutati eraelu ja alaealise kaitseks ning õigusemõistmise huvides kinnisel kohtuistungil.

Kohtumenetluse pooled saavad tänase otsuse vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul. Kui otsus vaidlustatakse, teeb kohus motiveeritud tervikotsuse 21. novembriks.
 

Krista Tamm
Tartu maa-, haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja
7 500 656
53 433 341
krista.tamm@kohus.ee