Kohus mõistis mehe tapmise ja narkootilise aine käitlemise eest 11 ja pooleks aastaks vangi

Jaga
PrintPDF Jaga

Harju Maakohus tunnistas täna Deniss Rogateni (26) süüdi tapmises ja narkootilise aine käitlemises, mõistes talle liitkaristuseks 11 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistuse. Rogateniga koos kohtu all olnud Aleksei Pojarkovi (27) tunnistas kohus süüdi kehalises väärkohtlemises ja teise inimese toimepandud kuriteost mitteteatamises ning mõistis talle liitkaristuseks 9 kuud ja 28 päeva vangistust.

Süüdimõistetute karistusaja algus on nende kinnipidamise päev s.o 31.jaanuar 2011.

Pojarkov vabastati vahi alt kohtusaalis, seoses karistuse ärakandmisega.

Rogatenilt mõisteti välja 355, 72 eurot kannatanu kasuks.

Süüdimõistetutelt mõisteti riigi tuludesse sundraha, ekspertiiside tasud ja nad peavad tasuma osaliselt menetluskulud.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt võtsid Rogaten ja Pojarkov 26. detsembril 2010 puidust pesapallikurikad, meelitasid kella 23.50 paiku Tallinnas Betooni tänaval asuvast kortermajast välja 1983. aastal sündinud Dmitri ning peksid teda kurikatega. Kannatanu suri kiirabiautos vähem kui tund aega hiljem.

Ka süüdistatakse Rogatenit selles, et ta omandas eeluurimisega tuvastamata ajal, kohas ja isikult kokku 28,69g minigrip-kilekottidesse pakitud marihuaanat, mida ta hoidis enda elukohas Tallinnas Lasnamäel, andes seda narkootilist ainet ka teistele edasi, kuni politsei selle 31.jaanuaril 2011 toimunud läbiotsimisel leidis ja ära võttis.

Kohtuasi lahendati üldmenetluses.

Kohtuotsuse peale on õigus esitada apellatsioon Tallinna Ringkonnakohtule, teatades kirjalikult apellatsiooniõiguse kasutamise soovist Harju Maakohtu Liivalaia kohtumajale 7 päeva jooksul alates tänasest ning esitades apellatsiooni 15 päeva jooksul, alates päevast, mil kohtumenetluse poolel on võimalus tutvuda kohtuotsusega.

 

Kristina Ots
Harju Maakohtu pressinõunik
6 200 192
50 72 995
Kristina.Ots@kohus.ee