Kohus mõistis mehe tapmise eest kaheksaks aastaks vangi

Jaga
PrintPDF Jaga

Harju Maakohus tunnistas täna Meelis Rohu  (27) süüdi tapmises ja kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle liitkaristuseks kaheksa aasta pikkuse vangistuse.

Karistuse kandmise algusajaks loetakse kohtuotsuse kuulutamise päev. Roht vahistati kohtusaalis.

Rohult mõisteti riigi tuludesse sundraha esimese astme kuriteo eest 975 eurot ja menetluskulud 1015 eurot. Kohus rahuldas kannatanute esitatud tsiviilhagid ja Roht peab hüvitama ühele kannatanule põhjustatud kahju 4232 eurot ning on juba hüvitanud teisele kannatanule kahju 664,50 eurot.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt on eeluurimisega tuvastatud, et 15. märtsil 2014 kell 09:38 tekkis Tallinnas J. Kunderi tänaval asuva Laine baari ees taksos istunud Rohu ja takso juurde tulnud Tarmo vahel sõnelus. Roht väljus autost, võttes vasakusse kätte pipragaasiballooni ja paremasse kätte kruvikeeraja. Jätkuva vastastikuse sõimlemise käigus lasi ta Tarmole pipragaasiballoonist kaks korda gaasi näkku ning lõi Tarmot kruvikeerajaga pähe. Tarmo viidi kiirabiga teadvuseta olekus SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, kus ta järgmisel päeval saadud vigastuste tõttu suri.

11. juunil 2013 kell 02:30 Tallinnas Suur-Karja 18 asuva toitlustuskoha Taco Express ees lõi Roht sõidukis istuvat Valerit ümara metallist kraanikäepidemega näkku ning jätkas autost väljunud Valeri peksmist sama käepidemega pähe. Oma tegevusega põhjustas Roht kannatanule füüsilist valu ja vigastuse. Peksmise ajal purunes ka kannatanu mobiiltelefon.

Kohtuistungil tunnistas Roht end süüdi kehalises väärkohtlemises, kuid väitis, et teda terroriseeriti. Tapmissüüdistuse kohta selgitas Roht, et olukord ei olnud nii ühekülgne, kui süüdistuses esitatud, kuid ta kahetseb, et tema tegevusel on sellised tagajärjed. Rohu kaitsja palus tema kaitsealuse süü tapmises ümber kvalifitseerida surma põhjustamiseks ettevaatamatusest.

Kohtuasi lahendati üldmenetluses.
 

Kristina Ots
Harju Maakohtu pressinõunik
620 0192
507 2995
Kristina.Ots@kohus.ee