Kohus mõistis joobes juhina 17-aastase tüdruku surma põhjustanud mehele vangistuse

Jaga
PrintPDF Jaga

Tartu maakohus tunnistas Tarmo Haugi (25) täna kokkuleppemenetluses süüdi mootorsõiduki juhina ettevaatamatusest inimese surma põhjustamises ja auto juhtimises joobeseisundis ning mõistis talle kolmeaastase vangistuse.

Karistuse kandmist arvestatakse tema kahtlustatavana kinnipidamisest eelmise aasta 19. septembril.

Menetluskulude katteks peab Haug tasuma 910 eurot.

Süüdistuse järgi juhtis alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Haug eelmise aasta 19. septembri varahommikul Võrumaal Sõmerpalu vallas Lakovitsa külas Vahemetsa talu teel sõiduautot Audi A4. Juht kaotas ebaõigelt valitud sõidukiiruse tõttu sõiduki üle kontrolli. Selle tulemusel sõitis auto teelt välja Jaaska ojal olevasse paisjärve.  Autojuht ja sõiduki tagaistmel viibinud kolm inimest õnnetuses viga ei saanud. Sõidukis juhi kõrval kaasreisijana viibinud 17-aastane tüdruk autost välja ei saanud ja ta uppus. Hukkunud neiu oli sõidukijuhi elukaaslane.

Kriminaalasja materjalidest selgub, et Haug viibis koos sõprade ja tuttavatega sünnipäevapeol, kus tarvitati alkoholi. 19. septembri varahommikul sõitis viieliikmeline seltskond peolt autoga ära. 

„Kõnealune juhtum on näide sellest, kuidas inimene saab ühelt poolt kohtuliku karistuse -  reaalse pikaajalise vangistuse -  ning kannab lisaks sellele eluaegset südamevalu ja süütunnet lähedase inimese traagilise surma põhjustamise tõttu,“ kommenteeris  prokurör Riita Serikova.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Võru politsei ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Tänane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.


Krista Tamm
Tartu kohtute pressiesindaja
750 0656
5343 3341
krista.tamm@kohus.ee

Kristina Kostina
pressinõunik
Lõuna ringkonnaprokuratuur
750 0776
518 7911
kristina.kostina@prokuratuur.ee