Kohus mõistis Arseni Jakovlevi pikaks ajaks vangi

Jaga
PrintPDF Jaga

Harju Maakohus tunnistas Arseni Jakovlevi (31) süüdi tapmises, suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises,  tsiviilkäibes keelatud tulirelva ja suures koguses laskemoona ebaseaduslikus omamises ja hoidmises ning mõistis talle liitkaristuseks 15 aasta, 9 kuu ja 27 päeva pikkuse vangistuse.

Jakovlevi eelnev kandmata karistus ja eelvangistusaeg arvati karistusaja hulka ja karistuse kandmise algusajaks loetakse tema kahtlustatavana kinnipidamise päev 30. jaanuar 2014. 

Jakovlevilt mõisteti riigi tuludesse sundraha 975 eurot ja menetluskulud 18 753 eurot.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt tungis Jakovlev 23. detsembril 2013. aastal kella 20.15 paiku Tallinnas Vilde tee lähedal pargis kallale talle uimastite käitlemisel võlgu jäänud  mehele, pekstes teda teleskoopnuia ja kasteediga. Peksmise tagajärjel koomasse langenud kannatanu toimetati kiirabiga haiglasse, kus ta järgmisel päeval suri.  

Ka omandas Jakovlev 2012. aastast kuni 30. jaanuarini 2014  tuvastamata kohas ja isikult korduvalt suures koguses narkootilist ainet amfetamiini ning tuvastamata koguses narkootilist ainet kokaiini, mida hoidis oma elukohas ja andis edasi teistele isikutele.

Samuti omandas Jakovlev ebaseaduslikult ja hoidis oma elukohas tsiviilkäibes keelatud automaattulirelva Kalašnikov ja tsiviilkäibes keelatud laskemoona. Relva ja laskemoona andis Jakovlev läbiotsimise käigus vabatahtlikult politseile üle.

Kohtuistungil tunnistas Jakovlev end süüdi suure koguse narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises ning tsiviilkäibes keelatud tulirelva ja suure koguse laskemoona ebaseaduslikus omandamises ja hoidmises. Tapmises Jakovlev end süüdi ei tunnistanud.

Süüdistatava kaitsja vandeadvokaat Vladimir Sadekov palus kohtul tema kaitsealune tapmises õigeks mõista ja teiste kuritegude eest määrata talle leebem karistus.

Kohtuasi lahendati üldmenetluses.

Kohtuotsuse peale on õigus esitada apellatsioon Tallinna Ringkonnakohtule 15 päeva jooksul alates päevast, mil kohtuotsus on kohtumenetluse pooltele kohtus tutvumiseks kättesaadav. Apellatsiooniõiguse kasutamise soovist tuleb teatada Harju Maakohtule kirjalikult seitsme päeva jooksul alates kohtuotsuse või resolutsiooni kuulutamisest.
 
 
Kristina Ots
Harju Maakohtu pressinõunik
620 0192
507 2995