Jõulupühal vägivallatsenud mees sai ülejärgmisel päeval karistuse

Jaga
PrintPDF Jaga

29. detsember 2017
                                                                                                                                                 
Pärnu Maakohus mõistis üleeile s.o 27.12.2017.a 44- aastase mehe süüdi lähisuhtes toime pandud kehalises väärkohtlemises ning määras karistuseks ühe aasta vangistust.

Kohus ei pööranud karistust täitmisele, kui mees ei pane 2 aastase katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab kriminaalhooldaja järelevalve all kontrollnõudeid. Lisakohustusena määras kohus mehel mitte tarvitada katseajal alkoholi ning kohustuse osaleda sotsiaalprogrammis.

„Prokuratuur süüdistas meest selles, et ta esimese jõulupüha õhtul  lõi oma elukaaslast nende ühises elukohas Pärnumaal mitmel korral rusikatega pea ja keha piirkonda, pannes sellega toime kehalise väärkohtlemise,“ selgitas prokurör Marika Salmistu. Raskendava asjaoluna arvestas kohus, et mees pani teo toime väikese lapse juuresolekul. Pärast peksmist õnnestus naisel joosta kodust ära tuttava juurde ning kutsuda abi. Ülekuulamisel rääkis mees, et on oma naist varem ka löönud, kuid seekord fikseeris löömise politsei. Kokkuleppemenetluse läbirääkimisetel avaldas mees puhtsüdamlikku kahetsust.

Kohtu pressiesindaja Jaanika Lusti: „Kohus menetleb perevägivallaga seotud kuritegusid esimesele võimalusel eriti, kui asjasse puutuvad alaealised lapsed. Et asi jõuaks kiiresti kohtusse teevad suurt tööd prokuratuur ja politsei. Antud kriminaalasja arutas kohus kiirmenetluse korras 2 päeva pärast vägivalla teo toimepanemist.“

Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt ütles, et operatiivne tegutsemine kõikide ametkondade poolt aitas juhtunu kiiresti lahendada. „Mees toimetati politseijaoskonda kainenema ja enne ta koju ei saanud, kui karistus käes oli. Talle anti veel üks võimalus vabadusse jääda, kuid samas on ta ka väga range kontrolli all. Lähisuhtevägivalla puhul on väga oluline selle murega mitte üksinda jääda ja sellest spetsialistidele abi saamiseks teada anda, sest vägivallaring üha kordub ja läheb enamasti vaid hullemaks. Oluline on ka märgata oma lähedastega toimuvat. Kui saate teada, et keegi kannatab kodus vägivalla all ja ei suuda enam ise sellest ringist välja tulla, siis tuleb kõrvalseisjal sellest politseile teada anda.“

Kohus mõistis mehelt välja sundraha ja kaitsetasu kogusummas 424,50 eurot. 

Kohtuotsus jõustunud ei ole.

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
53488890

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933

Kristi Raidla
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
53 868 437