Eakat ema korduvalt peksnud mees sai pika vanglakaristus

Jaga
PrintPDF Jaga

13. aprill 2018
                                                                                                                                                  
Pärnu Maakohus mõistis täna 49-aastase Toomase süüdi röövimises ja teise inimese tervise kahjustamisega valu tekitanud kehalise väärkohtlemises, kui see on toime pandud lähisuhtes ja korduvalt ning mõistis mehele süüdistuste järgi toime pandud tegude eest liitkaristuseks 5 aastat vangistust. Toomas on vahi all alates eelmise aasta augustist.  Need 4 kuritegu on toime pandud katseajal (ees 6 kuud vangistust), kuna ta on varem süüdi mõistetud lähisuhtes kehalises väärkohtlemises.

Toomast süüdistatakse oma ema korduvas kehalises väärkohtlemises ja samuti ühes röövimises ning emale appi tõtanud naabrinaise väärkohtlemises. Süüdistuse järgi peksis Toomas ema 2017.a korduvalt nii käte kui jalgadega. Ühel päeval emale appi puid ahju alla panema tulnud naabrinaine lükati kušetilt maha nii, et naine lõi pea vastu öökappi. Lisaks süüdistatakse Toomast emalt pensioni röövimises, kasutades selleks vägivalda.

Toomas tunnistas enda süüd osaliselt. Mees tunnistas vaid ühekordset ema löömist. Kohus kergendavaid asjaolusid siiski ei tuvastanud. Pensioni röövimise kohta ütles mees, et ema seda tegu röövimisena ei tõlgendanud.

Kohus arutas asja üldmenetluse korras koos rahvakohtunikega. Kohus leidis, et tegu on täielikult tõendamist leidnud. Raskendava asjaoluna arvestas kohus, et teod pandi toime kõrges eas isikute vastu, kolmel korral siis ema ja ühel korral naabrinaise vastu. 

Toomas peab tasuma menetluskulud kogusummas 3310,56 eurot. 

Kohus lahendas asja üldmenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole.  
 

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
53488890