17 kannatanule varalist kahju tekitanud meest ootab pikk vanglakaristus

Jaga
PrintPDF Jaga

15. veebruar 2018
                                                                                                                                                 
Pärnu Maakohus mõistis täna Kristjan Press´i (25) süüdi kelmuses, teise isiku identiteedi ebaseaduslikus kasutamises ja omastamises ning määras mehele liitkaristuseks 5 aastat 10 kuud ja 20 päeva vangistust.

Kristjan Press on varasemalt mitmel korral karistatud, viimati 28.02.2017.a. Tookord mõistis Pärnu Maakohus mehe vangistuse 5 aastaks 4 kuuks ja 22 päevaks. Tänase kohtuotsusega mõistis kohus kuritegude kogumi eest liitkaristuse suurendades viimast karistust. 

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas meest kelmuses, omastamises ja teise inimese andmete kasutamises kuritegude varjamiseks. Süüdistuses on loetletud 27 episoodi, kus süüdistatav on varalise kasu saamiseks esitanud asjaoludest teadvalt ebaõige ettekujutuse ning tekitanud sellega kahju. Kolmel korral on mees avalikus kuulutuses enda omade pähe esitanud teise inimese isikuandmeid.

„Näiteks veenis ta üht kannatanut sõlmima pandilepingut, millega kannatanu sai oma sõiduauto vastu ligi 1500 eurot laenu, auto kasutusõigus pidi aga alles jääma. Et Kristjan Press lubas laenu ise tagasi maksta, andis kannatanu auto talle üle. Süüdistataval ei olnud aga tegelikkuses ei kavatsust ega vahendeid, et laenu tagasi maksta. Selle asemel müüs mees auto nii laenu võtja kui -andja teadmata edasi, kasutades müügikuulutuses kannatanu isikuandmeid,“ kirjeldas prokurör Liisa Nuut. „Nii pettis ta ühekorraga kolme kannatanut: auto esialgset omanikku, selle panti võtnud laenuettevõtet ja järgmist ostjat.“

Kokkuleppemenetluse läbirääkimistel avaldas mees puhtsüdamlikku kahetsust.
Kohus mõistis kohtuotsusega kannatanutele välja tsiviilhagid kogusummas 34737,30 eurot.
Samuti peab K. Press tasuma menetluskulud. Kohus lahendas asja kokkuleppemenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole.

Lugupidamisega

Jaanika Lusti
pressiesindaja
Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistus
5348 8890

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
5681 8933